Sistem Bardoline

Genel Özellikler

Bardoline yüksek kaliteli okside bitümden, örgüsüz cam elyaf donatılı olarak üretilen ve üzeri çeşitli renklerde granüle mineral kaplanan şingıl tipi bir çatı kaplama malzemesidir.

%30 ve daha fazla eğimli çatılar için idealdir. Gerektiğinde düşük eğimli çatılara ve düşey yüzeylere de kaplanabilir.

Sistem Bardoline her tip yapıda uygulanması kolay, su geçirmez, güvenli, uzun ömürlü, hafif ve estetik çatılar yaratmak için zengin olanaklar sunar.

Avantajlar

  • Her tip çatıya kolayca uyum sağlar.
  • Başka malzemelerle kaplanması çok zor, hatta imkansız olan karmaşık çatı formlarına, kubbe, tonoz gibi eğrisel yüzeylere adapte edilebilir.
  • Parçalı dokusu ve çekici renkleri ile estetiktir.
  • Kolay ve hızlı uygulanır.
  • Su geçirmez, parçalı ve esnek yapısı sıcaklıkfarklarında çatlamayı önler, uzun ömürlüdür.
  • Üzerinde rahatça yürünebilir.
  • Yaklaşık 10 kg/m² ağırlığıyla hafif bir malzemedir, çatı konstrüksiyonuna çok az yük verir.

Sistem Onduline HR

Genel Özellikler

Onduline Sistemi çatıların ana bileşeni Onduline HR çatı kaplama levhasıdır. “High Resistance = Yüksek Dayanım” tipi Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline HR renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar.

Onduline HR mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.

Onduline HR Teknik özellikleri

En : 95 cm
Boy : 200 cm
Net Kaplama Alanı : 1,59 m²/levha
Ağırlık : 6,5 kg/levha
Oluk Yüksekliği : 4 cm
Oluk Sayısı : 10 oluk/levha
Palet Boyutları
En x Boy x Yükseklik : 98cm x 204cm x 180 (±10) cm
Paket ağırlığı : 2330 ± 100 kg/palet(brüt)
Ambalaj : 350 levha/palet –
  556 m²/palet
  (net kaplama alanı)

2011 yılı Ocak ayı itibariyle Onduline Avrasya Sapanca fabrikasında üretilecek Onduline HR levhaları, üzerlerinde soğuk baskı ile “Onduline” yazılarak üretilecektir. Bu baskı, levhaların ayırdedici özelliklerinden biri olacak, bu sayede levhalar taklit veya benzer ürünlerden bir bakışta ayrılabilecektir.

Levhaların arka yüzünde ise ürünün Avrupa standartlarına göre üretildiğini gösteren EN 534 ibaresi, Onduline HR logosu ve üretim tarihi (ay olarak) bulunacaktır. Levhaların ölçü, renk ve sair teknik özellikleri aynı kalacaktır.

Sistem Onduser

Genel Özellikler

ONDUSER projesiyle bugüne kadar bir ilk olan yeni bir çatı-cephe kaplama alternatifi inşaat sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

Onduline Avrasya tarafından tasarlanan ve Seramiksan’ın katkılarıyla geliştirilen özel seramikler ve bunların montajını sağlayan sistemle, dayanımı, uzun ömrü ve mükemmel estetiği ile kendini kanıtlamış olan klasik bir yapı malzemesi, çatı için gereken tüm teknik özelliklerle donatılmakta ve herhangi bir harç veya yapıştırıcı kullanılmadan eğimli çatılara ve cephelere kaplanabilmektedir.

Sistem Bileşenleri

En : 102 cm
Boy : 182 cm
Net kaplama alanı : 1,65 m²/adet
Oluk yüksekliği : 6,0 kg / adet
Oluk sayısı : 2,4 cm
: 21 oluk /levha

ISOLINE
Su Yalıtım Levhası

ONDUSER
Seramik Çatı – Cephe Kaplama Malzemesi

En : 33 cm
Boy : 33 cm
Ağırlık : 1.62 kg/adet, 19.5 kg/m²
Kalınlık : 8 mm
Net kaplama alanı : 1 m²/kutu
Ambalaj : 12 adet kutu
Yangına tepki : A1
Eğilime dayanım : 350 kg/cm²
Donma dayanımı : Geçer
Su emme : <3%
Kaymazlık sınıfı : R13

Sistem Onduvilla

Genel Özellikler

Onduvilla, mükemmel su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimysal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir sistemdir.

Onduvilla sistemi, yeni görüntüsüyle eskisinden daha cazip, estetik, seçkin, dayanıklı ve güvenli bir çatı sistemi sunuyor.

Üstün nitelikli sistemOnduvilla çatı sistemi, her yönüyle benzersiz olmanın yanısıra, ısı ve ses yalıtımına katkı sağlayan, güvenilir, üstün nitelikli bir çözümdür. Onduvilla, yağmur sesi, hava trafiği ve ağır vasıta trafiği gibi dış sesleri önemli ölçüde emerek iç mekan konforuna da katkı sağlar.

Güvenilir çatı sistemi

Kolay ve hızlı uygulanan Onduvilla, rüzgar gibi dış etkenlere de oldukça dayanıklı ve yüksek güvenirliliğe sahip bir sistem olarak uzun yıllar bakım gerektirmez.

Teknik Özellikler ve Ambalaj

Onduvilla
En : 106 cm
Boy : 40 cm
Kalınlık : 3 mm
Oluk yüksekliği : 4 cm
Bir adet ile kaplanan net alan : 0,312 m²
1 adetin ağırlığı : 1,27 kg
m² ağırlığı : 4 kg
Karbon ayak izi  : 4kg eq CO2/m²
Palet
En x Boy : 110 x 125 cm
Yükseklik : 160 cm
Paket adedi / palet : 81
Adet / palet : 810
Palet ağırlığı : 1078 kg
Net m² palet : 252,72
Paket
Adet / paket : 10
Ağırlık / paket : 12,7 kg
Net m² paket : 3,12

Onduline Su Yalıtımı

Sistem Bituline

Genel Özellikler

Sistem Bituline, ıslak hacim döşemelerinin, katlı otopark, karayolu köprüsü gibi özel mühendislik yapılarının su yalıtımı için geliştirilmiş modifiye bitüm esaslı membranları ve bunların aksesuar ve uygulama yöntemlerini içerir.
Prima Serisi Membranlar

Bituline Prima

Atactic Pollyprpylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Her türlü yapıda karşılaşılan su yalıtım sorunlarına cevap veren çok geniş bir spekruma sahip olan Prima serisi Bitüline’ler, ılıman iklim kuşaklarının soğuk ve sıcak hava koşullarıyla iyi bir uyum gösterir. Ülkemizde en yaygın kullanılan membran tipidir.

Extra Serisi Membranlar

Bituline Extra

Atactic Pollyprpylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen plastomerik tip membranlardır. Arttırılmış donatı ağırlığıyla daha yüksek gerilmelere dayanabilen Extra serisi membranlar, çetin iklimli bölgelerde de iyi bir performans gösteren, daha düşük ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı bir karışıma sahiptir. Özel bir tip olan EP 410, karayollarının su yalıtımında kullanılmak üzere donatılan “ağır yük” membranıdır.

Maxima Serisi MembranlarBituline Maxima

Styrene Butadiene Styrene (SBS) katkılı modifiye bitümden üretilen elastomerik tip membranlardır. Özel bir formülasyon sayesinde olağan dışı düşük sıcaklıklarda da esnek kalabilen Bitüline Maxima’lar, özellikle çok soğuk iklim bölgelerinde kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Ayrıca bu grup membranlar, konstrüksiyon özellikleri nedeniyle sürekli esneyen, titreşen ve genleşen çatı tipleri için olduğu kadar, basınçlı zemin suyuna karşı yapılan “bohçalama” tipi temel yalıtımları için de idealdir.

Bituline AntiracineBitki köklerine dayanan özel bir membrandır. University of Applied Sciences – Research institute of Horticulture tarafından FLL yöntemine göre test edilmiş ve kalite belgesi almıştır. Eğimli veya düz çatıların yeşillendirilmesinde, ekstensif ve intensif çatı bahçelerinin su yalıtımında kullanılır. Kök tutuculuğunun dışındaki teknik özellikleri EP 400 ile aynıdır.

Uygulama Esasları

Rulolar dik konumda taşınmalı ve depolanmalıdır. Soğuk havalarda kullanılacak malzemelerin, uygulama yapılmadan 24 saat önce normal oda sıcaklığında muhafazaya alnmaları, işçiliğin kolay ve sağlıklı olması bakımından tercih edilmedilir. +5°C’dan daha soğuk şartlarda uygulama yapılmamalıdır. Düz veya %5’e kadar eğimli çatıların su yalıtımında iki kat Bituline kullanılması, alt kat Bituline’lerin cam tülü, ikinci katın polyester donatılı olması uygundur.


Teknik Özelllikler ve Ambalaj